گروه معماری بنیستا

دکوراسیون داخلی رستوران

ایده های خلاقانه برای دکوراسیون داخلی رستوران

یکی از محل‌ های پرطرفدار و مورد علاقه انسان‌ها رستوران است. افزایش مشتری و صرف غذا توسط مشتریان در رستوران بدون شک نیازمند بسیاری موارد است که باید توسط استاندارد رعایت شود. به عنوان مثال طراحی و دکوراسیون داخلی رستوران رابطه‌ی مستقیمی با افزایش و یا کاهش ذائقه‌ی مشتریان دارد. علاوه بر این موضوع زیبایی و طراحی رستوران باعث شناخت و مطرحیت در منطقه و وفاداری مشتریان خواهد شد.

معمولاً در ایران برای طراحی داخلی رستوران‌ها از دو سبک امروزی و سنتی استفاده می‌کنند که برای ایرانیان بسیار خوشایند و دلپذیر است. لذا اگر قصد احداث رستوران دارید توصیه می‌کنیم ابتدا با یک گروه معماری برتر و کاردان مشاوره‌ی در خصوص دکوراسیون داخلی و خارجی رستوران داشته باشید و سپس اقدام به انجام تأسیس آغاز فعالیت رستوران کنید. در این مقاله مطالبی مفید در رابطه با ایده‌ های خلاقانه با برای دکوراسیون داخلی رستوران درج شده است که شما می‌توانید با مطالعه آن مطالبی مفید کسب کنید.

موارد حائز اهمیت در طراحی داخلی دکوراسیون رستوران

دکوراسیون داخلی رستوران تنها نمی‌تواند منجر به افزایش علاقه‌ مندی مشتریان شود. لذا نحوه مدیریت، نوع غذا، آداب و نحوه‌ی پذیرایی پرسنل و کیفیت و طعم غذا و فضاسازی رستوران از دیگر عواملی است که می‌توانند تاثیر مستقیمی بر افزایش و ماندگاری مشتریان داشته باشد. مطالعه و تحقیق در رابطه با افزایش ارجاعات به رستوران می‌تواند تضمین کننده افزایش مشتری و در نتیجه درآمد بالا شود. در ادامه به عوامل موثر در این موضوع پرداخته‌ایم که می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

 • از مشتریان به خوبی استقبال کنید.
 • نقش آشپزخانه را پررنگ جلوه دهید.
 • فضای بیرونی را با فضای سبز القا کنید
 • یک تم مخصوص و زیبا را انتخاب کنید.
 • چراغ‌ های مدرن و لوکسی را آویزان کنید.
 • بر غذاخوری خانوادگی‌ و اشتراکی تاکید کنید.
 • تایپوگرافی را در فضای رستوران امتحان کنید.
 • با استفاده از گچ طراحی‌ های لوکس ایجاد نمایید.
 • سبک ‌های مختلف را با یک دیگر ترکیب و القا کنید.

موارد گفته شده تعدادی از عوامل است که می‌تواند در زیباسازی طراحی داخلی رستوران تاثیرگذار باشد. شما می‌توانید با مراجعه به تیم معماری بزرگ بنیستا از سایر عوامل مهم در زیباسازی دکوراسیون داخلی رستوران، طراحی ویلا، بازسازی خانه های قدیمی و دکوراسیون کافه اطلاع پیدا کنید. برای برقراری ارتباط با تیم معماری بنیستا کافیست از راه‌ های مندرج در این مقاله استفاده کنید.

نکات حیاتی در طراحی داخل رستوران

 • فضاسازی رستوران را با دقت برنامه ‌ریزی کنید: پیش از انجام رنگ آمیزی، طراحی و انتخاب مبلمان سعی کنید فضایی برای رفت و آمد و قدم زدن مشتریان ایجاد کنید. رستورانی که در آن محدودیت فضا وجود دارد برای مشتریان اصلاً خوشایند نخواهد بود.
 • به نورپردازی ‌های رستوران توجه کنید: ترکیب نور طبیعی و مصنوعی با یکدیگر می‌تواند زیبایی خاصی را به رستوران ببخشد. بدون شک نور خورشید و استفاده از این نورپردازی ‌های خلاقانه می‌توانند در زیباسازی دکوراسیون داخلی رستوران تاثیرگذار باشد.
 • استفاده از رنگ ‌های مناسب را برای رستوران فراموش نکنید: بدون شک رنگ تجهیزات و طراحی داخلی رستوران می‌تواند رابطه مستقیمی با خلق و خوی مشتریان داشته باشد. لذا از رنگ‌ هایی کسل کننده و خواب آور دوری کرده و از رنگ ‌های روشن و شادی بخش استفاده نمایید.
 • محل نشستن مشتریان و سرویس بهداشتی را در نظر بگیرید: کلیت رستوران شبیه یک خانه است. بنابراین علاوه بر ایجاد فضا برای نشستن، فضایی جهت رفت و آمد و قدم زدن مشتریان ایجاد کنید. محل سرویس بهداشتی را طراحی کنید که متناسب با رستوران و محل نشستن افراد باشد. تعداد صندلی‌ها از دیگر عوامل مهمی است که باید به آن به صورت جدی پرداخته شود.

دکوراسیون داخلی رستوران

دلیل اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی

از بخش ‌های ضروری رستوران می‌توان به طراحی دکوراسیون داخلی اشاره کرد. اولین برداشت مشتری از رستوران زمانی اتفاق می‌افتد که او وارد رستوران شده و طرح‌ های رستوران به چشم می‌خورد. بنابراین طراحی داخلی رستوران از مهم ترین عواملی است که باید مدیریت از آن مطلع باشد. لذا با برقراری ارتباط با گروه معماری بنیستا می‌توانید طراحی زیبا و جذابی برای دکوراسیون داخلی رستوران و سایر اماکن عمومی این چنینی ایجاد کنید.

انواع دکوراسیون زیبا و لوکس برای رستوران

 • سبک‌ کلاسیک: از محبوب ‌ترین سبک‌ های دکوراسیون داخلی رستوران می‌توان به سبک کلاسیک اشاره نمود. این سبک علاوه بر ایجاد الهام بخشی باعث ایجاد اعتماد در مشتریان خواهد شد. عواملی همچون استفاده از مبلمان سنتی، استفاده از کاغذ دیواری ‌های طرح‌دار، نورپردازی گرم و ملایم از مهم‌ترین عواملی است که در ایجاد سبک کلاسیک باید از آن استفاده شود.
 • سبک مینیمال: برای ایجاد سبک مینیمال باید از مبلمانی با طرح ساده و تزیینات محدود استفاده شود. رنگ ‌های خنثی برای رنگ آمیزی اطراف، نورپردازی غیر مستقیم و یکنواخت و استفاده از مواد طبیعی همچون چوب و سنگ برای ایجاد اصالت در محیط جهت ایجاد این سبک الزامی است.
 • سبک مدرن: ایجاد سبک مدرن در دکوراسیون داخلی رستوران همانند سایر سبک‌ها از محبوبیت بالایی برخوردار است. با ایجاد سبک مدرن می‌توان فضای پویایی را در رستوران ایجاد کنید. استفاده از مبلمان ساده با خطوط منظم و طرح ‌های هندسی، آینه کاری در محیط، استفاده از دکوراسیون انتزاعی، استفاده از رنگ ‌های زنده در تم محیط و نورپردازی با استفاده از لامپ‌ های سقفی عواملی است که باعث ایجاد دکوراسیون مدرن خواهد شد.

کلام آخر

مدیریت رستوران، قیمت گذاری متناسب و محل رستوران از جمله عواملی است که رابطه مستقیمی با افزایش مشتریان خواهد داشت. اما طراحی و دکوراسیون داخلی رستوران به دلیل آنکه در دید اول به چشم مشتری خواهد آمد، نیازمند پردازش و بررسی افراد ماهر و متخصص در این زمینه است. بنابراین اگر قصد دارید رستورانی، زیبا و با اصالت و طبق سبک مد نظر خود را احداث کنید توصیه می‌کنیم به راه‌ های ارتباطی مندرج در این مقاله مراجعه کنید تا موفق به ارتباط گرفتن با تیم معماری بنیستا شوید.

با مراجعه کردن به تیم بنیستا و واگذاری پروژه خود به این تیم در مدت زمان کوتاه و صرف هزینه‌ های متناسب و اقتصادی از ایده‌ های خلاقانه این تیم قدرتمند و متخصص بهره‌مند شوید. در این مقاله تمامی تلاش ما این بود که از ایده‌ های خلاقانه برای ایجاد دکوراسیون و طراحی زیبا و در عین حال شیک و ساده برای رستوران مطلع شوید. لذا از شما کمال تشکر را داریم بابت وقتی که برای مطالعه این مقاله صرف کردید.

ارسال نظر