گروه معماری بنیستا

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا امروزه ویلای لاکچری و لوکس برای افراد از اهمیت زیادی برخوردار است. زمانی که طراحی داخلی ویلا یا نمای بیرونی ویلا را تغییر دهیم، ساختمانی جدید بازسازی می کنیم. در این مقاله از تجربیات و هر آنچه در رابطه با بازسازی ویلا باید بدانید را برای شما بازگو می کنیم پس با ما همراه باشید:

بازسازی ویلا

هدف از بازسازی ویلا چیست؟

احتمالا مهم ترین هدف هنگام عملیات بازسازی ویلا برای شما  این است، که محیطی زیبا و نشاط آور برای گذراندن تعطیلات در کنار خانواده داشته باشید. بازسازی ویلا قدیمی، موجب افزایش قیمت و ارزش ملک می شود. این  بازسازی، با ویژگی های ظاهری ویلا سروکار دارند و هیچ تغییری در نقشه آن به وجود نمی آورند. هنگام بازسازی ویلا، زیبایی داخلی، نمای بیرونی ویلا، همچنین هماهنگی با محیط اطراف شهر اهمیت زیادی دارد. استفاده از مصالح با کیفیت و مرغوب در بازسازی ضروری است.

تفاوت بازسازی ویلا و نوسازی ویلا در چیست؟

اکثر افراد تصور می کنند نوسازی و بازسازی ویلا شبیه یکدیگر هستند. اما این تصور کاملا اشتباه است و این دو عبارت تفاوت چشمگیر با یکدیگر دارند. با گذشت زمان علاوه بر نمای ظاهری ویلا، قسمت درونی ویلا مثل لوله کشی‌ها، سیم کشی و غیره ممکن است، دچار پوسیدگی و خرابی شوند. در بازسازی ویلا تنها قسمت ظاهری ویلا تغییر می کند و امکان دارد پلان ویلا دست نخورده باقی بماند.

بسیاری از ویلا های قدیمی ‌که محیطی دلگیر دارند و فضای زیادی را هدر می دهند به نوسازی نیاز دارند. نوسازی ویلا کمی متفاوت است، در بیشتر مواقع همه زیرسازی ها و بخش های درونی ویلا تغییر می کنند. در برخی مواقع پلان عوض می شود، حتی در مواردی هم همه فضاها به جز اسکلت و فونداسیون مجدد نوسازی می ‌شوند. اغلب ویلا های قدیمی‌ که پلان‌ های قدیمی‌ و دلگیر دارند، به نوسازی ویلا نیاز دارند.

تفاوت بازسازی ویلا و نوسازی ویلا در چیست؟

 بازسازی ویلا چه موقع باید انجام شود؟

بازسازی ویلا زمانی انجام می شود که سال‌ ها از ساخت ویلا (برای مثال ۱۰ سال) می‌گذرد، و صاحب ویلا مایل است ویلا را بازسازی و زیبایی‌ هایش را چند برابر کند. در بازسازی ویلا به نمای ظاهری ویلا می پردازند، که به دیوار ها پنجره ها و کاشی ها رسیدگی می کنند.

 بازسازی ویلا چه موقع باید انجام شود؟

مراحل بازسازی ویلا

 • بازسازی نما ویلا

بازسازی ویلا در اولین مرحله برای نمای ویلا انجام می شود، زیرا اولین چیزی در یک خانه  دیده می شود مسلما نمای آن است. ویلا ها بیشتر نمای بومی دارند، به همین دلیل متریال نما به طور کلی در بعضی از بازسازی ها دوباره طراحی می شود.

 • دکوراسیون ویلا

مرحله بعد بازسازی ویلا طراحی دکوراسیون ویلا است، بیشتر ویلا ها از طراحی ها و نوع بازسازی قدیمی استفاده می کنند. به همین دلیل دومین مرحله بازسازی به طور کلی مربوط به دکوراسیون داخلی است.

 • بازسازی ساختار درونی ویلا

ویلا های قدیمی از ساختاری مانند لوله کشی های قدیمی استفاده می کنند، در مرحله سوم بعد از اینکه نما و دکوراسیون بازسازی شد، باید تاسیسات داخلی ویلا مانند لوله کشی ها، آبگرمکن، شوفاژ ها و غیره بازسازی شود.

 • ساخت بخش های جدید در ویلا

شما می توانید بخش های جدیدی را در ویلا خود جدید بسازید، برای مثال در ویلا خود سونا، جکوزی، استخر، اتاق های جدید، تراس و غیره بسازید، که ویلای شما بهتر و محیط آن مدرن تر می شود.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه بازسازی ویلا

اگر حجم تغییرات کم باشد، مثلا بازسازی شامل تغییرات جزیی در محیط داخلی شود، کارشناسان پس از بازدید، می توانند هزینه بازسازی ویلا را مشخص کنند. اما اگر حجم بازسازی و میزان تغییرات زیاد است، نخست باید طراحی داخلی، طراحی نما و طراحی تاسیسات انجام شود، و به تایید کارفرما برسد. سپس هزینه رسیدگی هر بخش را جدا تخمین می زنند، بعد با جمع آن، هزینه کل بازسازی ویلا مشخص می شود.

عوامل تاثیر گذار هزینه

 • بازسازی کاغذ دیواری

 • بازسازی سرامیک، کاشی، پارکت و کفپوش

 • بازسازی گچ دیوار

 • بازسازی سقف کناف

 • متراژ ویلا

 • هزینه بیمه بازسازی ویلا

 • بازسازی توالت و سرویس بهداشتی

 • بازسازی آشپزخانه

 • سخن پایانی

به مرور زمان، تجهیزات ویلا قدیمی می شوند و نیاز به بازسازی دارند. بازسازی ویلا ها قدیمی تعویض و تعمیر اجزا، شامل تاسیسات، دیوارها، سقف و یا در و پنجره ها و نمای ساختمان است. بازسازی ویلا موجب می شود که فضای ویلا زیباتر شود، واز زیربنای ساختمان نیز استفاده بیشتری گردد.

ارسال نظر