گروه معماری بنیستا

بازسازی خانه

بازسازی خانه :بازسازی از جمله روش های زیبا سازی دکوراسیون داخلی و طراحی نمای خارجی ساختمان است. بازسازی امری است که با هدفی مشخص در تمام کشورها انجام می شود. افزایش سن ساختمان، فرسوده شدن تجهیزات، ایجاد تنوع، تغییر دکوراسیون و نما از اهداف مختلف بازسازی یک خانه به شمار می رود.

بازسازی فضاهای اصلی خانه باعث مدیریت هزینه ها نیز می گردد. البته امکان بازسازی تمام فضاهای خانه وجود دارد. رعایت نکات مهم در بازسازی فضاهای اصلی خانه ضروری است. توجه داشته باشید که اگر مقصود تنها افزایش مقاومت و به روز شدن یا زیبایی بیشتر خانه باشد، بهترین گزینه بازسازی است.

بازسازی خانه

بازسازی خانه

جهت کاهش هزینه های اضافی باید قبل از اقدام به بازسازی، فضاهای اصلی خانه جهت مرمت مشخص شوند. در بازسازی خانه اولویت با تعمیر دیوار و کف خانه است.

رفع خرابی ها و سوراخ های موجود در دیوار و کف از جمله کارهای مهم در بازسازی خانه می باشد. تعویض اتصالات ساختمان و تاسیسات الکتریکی و ساختمانی خانه یا تعمیر آن ها از دیگر بخش های اصلی در بازسازی خانه به شمار می رود. تعویض یا تعمیر کفپوش و دیوارپوش آسیب دیده و قدیمی از جمله مواردی است که باید در بازسازی یک خانه در اولویت باشد. جلا دادن سنگ های موجود در ساختمان نیز جزوه بخش های اصلی یک بازسازی محسوب می شود. در ادامه مطلب فضاهای اصلی یک خانه را جهت بازسازی معرفی و تعیین می کنیم.

بیشتر بخوانید: بازسازی ساختمان اداری

بازسازی خانه

بازسازی خانه

 

فضاهای اصلی در بازسازی خانه

در خانه فضاهایی وجود دارد که بازسازی آن نسبت به بازسازی فضاهای دیگر در اولویت قرار دارد. آشپزخانه از فضاهای اصلی یک خانه است که بازسازی آن در اولویت است. این محیط به دلیل تجهیزات و عناصر موجود در آن بیشترین هزینه را صرف بازسازی می کند. حساسیت بالای بازسازی آشپزخانه به دلیل استفاده مستمر و روزانه از این محیط باعث اهمیت طراحی و بازسازی این فضا شده است.

در بازسازی آشپزخانه باید نکات مختلفی مورد توجه قرار بگیرد. چیدمان ابزار و عناصر مهم آشپزخانه مثل ظرفشویی، یخچال و گاز باید طبق اصول مثلث کار باشد. این کار سبب زیاد شدن کارایی فضای آشپزخانه می شود. محیط سالن خانه از دیگر فضاهای اصلی در بازسازی محسوب می شود. سالن شامل سه فضای اصلی پذیرایی، تلویزیون و ناهارخوری است.

بازسازی خانه

بازسازی خانه

همین امر باعث افزایش توجه به طراحی و بازسازی این فضا می شود. دکوراسیون داخلی فضای سالن باید به گونه ای طراحی شود که برای تمامی حالات قابل استفاده باشد. در واقع بیشترین زمان بازسازی صرف فضای سالن می شود؛ چون بیشتر در معرض دید قرار دارد. بازسازی اتاق خواب ها به عنوان فضایی منحصر به فرد نیز از جمله فضاهای اصلی در بازسازی است.

طراحی دکوراسیون داخلی در بازسازی اتاق والدین و فرزندان باید به صورت جداگانه انجام شود. در بازسازی اصولی اتاق خواب فضای تخت خواب، کمد، میز آرایش و كار مشخص می شود. سرویس بهداشتی از دیگر فضاهای مهم در بازسازی یک خانه به شمار می رود. جداسازی فضاهای خشک و تر یا کثیف و تمیز از اصول اصلی بازسازی سرویس ها محسوب می شود.

محیط تراس و پاسیو نیز با استفاده از یک بازسازی اصولی و طراحی دقیق می تواند به یک فضای کاربردی و با کیفیت تبدیل شود. بازسازی این موارد معمولاً جز موارد آخر در بازسازی فضاهای اصلی یک خانه به شمار می رود.

بازسازی خانه

بازسازی خانه

 

قوانین بازسازی منازل مسکونی آپارتمانی

آپارتمان های زیادی هستند که بازسازی فضاهای آن امری ضروری است و به اطلاعات کافی از قوانین بازسازی احتیاج دارد. هرگونه بازسازی در یک بنا باید با قوانین و اصول تعیین شده از پیش تطابق داشته باشد. در صورتی که قوانین تعیین شده جهت بازسازی در یک ساختمان و یا آپارتمان رعایت نشود، شما موظف به پرداخت جریمه می شوید.

در موارد دیگر نیز مجبور به تخریب فضای بازسازی شده غیر قانونی خواهید شد. در صورت وجود مشکل بین مالکین ساختمان جهت بازسازی، باید درخواست تمایل به بازسازی را به شورای حل اختلاف فرستاد. این شورا بعد از بررسی و رسیدگی به موضوع و کارشناسی ساختمان رای به بازسازی خواهد داد.

بازسازی خانه

بازسازی خانه

از جمله قوانین مهم در بازسازی آپارتمان دسترسی به نقشه کامل ساختمان و بررسی آن است. قانون مهم دیگر در اجرای بازسازی فضای داخلی ساختمان این است که انجام بازسازی باعث اعتراض افراد دیگر ساکن در ساختمان و یا ایجاد مزاحمت برای آنها نشود. از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

ارسال نظر