گروه معماری بنیستا

انواع سبک های دکوراسیون داخلی را بشناسیم

سبک های دکوراسیون داخلی بسیار متنوع بوده و به همین دلیل دست شما برای انتخاب طرح و سبک دلخواه و متناسب با سلیقه خود باز است. در این مقاله ما قصد داریم، سبک های متنوع دکوراسیون داخلی را خدمت شما عزیزان معرفی کنم. به شما پیشنهاد می‌دهیم به همراهی خود با خود ادامه دهید و تا در انتخاب سبک دکوراسیون مناسب برای منزل و یا محل کار خود راحت تر قادر به تصمیم گیری باشید.

سبک های دکوراسیون داخلی کدامند

شناخت انواع سبک های دکوراسیون داخلی لازمه طراحی ایده آل دکوراسیون داخلی است. امروزه سبک های دکوراسیون داخلی بسیار متنوع هستند. به همین دلیل دست شما عزیزان در انتخاب طرح ایده آل خودتان باز بوده و می‌تواند محل کار و زندگی تان را با توجه به سلیقه خود به صورت حرفه ای طراحی کنید.

تفاوت های زیادی بین انواع سبک های دکوراسیون وجود دارد، که همین تفاوت ها باعث ایجاد این همه تنوع در این هنر شده است. در ادامه مطالب ما برخی از سبک های مهم و ‌معروف دکوراسیون داخلی را معرفی خواهیم کرد.

  • سبک مدرن:

سبک دکوراسیون مدرن، یک سبک نو و امروزی است که در همه المان ‌های آن حس سادگی مشاهده می گردد. مهمترین ویژگی های این سبک، صاف، صیقل، براق و شفاف بودن است.

همچنین بخوانید : طراحی دکوراسیون داخلی

  • سبک امروزی:

دکوراسیون داخلی امروزی یکی دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی بوده که دارای انعطاف پذیری بالای بوده و به سبک خاصی وابسته نیست. در این سبک شما شاهد یک سری خطوط خمیده خواهید بود.

  • سبک مینیمال:

این سبک یکی از سبک های دکوراسیون داخلی پر طرفدار بوده که تقریبا ساده‌ تر از دکوراسیون مدرن است. معمولا در این سبک از پالت های رنگی برای طراحی استفاده می گردد.

  • سبک صنعتی:

این نوع سبک دکوراسیون داخلی، از جمله سبک های است که آلمان های مورد استفاده در آن حس ناتمام بودن را به انسان القا کرده و الهام گرفته از سبک های انقلاب صنعتی می باشد.

  • سبک مدرن قرن بیستم:

سبک مدرن قرن بیستم یکی دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی است و تاریخچه آن به دهه نود میلادی برمی گردد. این سبک طراحی دکوراسیون حس نوستالژیک را به انسان القا کرده و در آن برخی از عناصر مینیمال به همراه برخی عناصر ساده بودن به چشم می خورد.

همچنین بخوانید : بازسازی منازل مسکونی با برآورد قیمت + تضمین کیفیت

سبک های دکوراسیون داخلی بنیستا

  • سبک اسکاندیناوی:

این سبک یکی از سبک های دکوراسیون داخلی است که در آن سبک زندگی ساده مردم شمال اروپا  در نظر گرفته شده و مبلمان ها در آن همانند یک اثر هنری به چشم می آیند. پالت های تمام رنگی سفید و ترکیب عناصر دیگر با آن از مهمترین ویژگی های این سبک است.

سبک سنتی غربی:

در این سبک از سبک های دکوراسیون داخلی برای طراحی از مبلمان های بسیار مجلل و لوازم تزئینی لوکس استفاده می شود. معمولا استفاده از پالت های رنگی پر رنگ و چوب های رنگی در این سبک بسیار رایج است.

  • سبک سنتی خاورمیانه:

این سبک یکی از سبک های دکوراسیون داخلی بسیار خاص بوده و یکی از مهمترین عناصر بکار رفته در آن فرش و گلیم کشور خودمان است. به نحوی که تمامی دکوراسیون های سنتی خاورمیانه به این عنصر مجهز بوده و بدون آن ناقص می باشند‌.

همچنین بخوانید : زیباترین دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

  • سبک سنتی شرق دور:

دکوراسیون سنتی شرق دور از جمله سبک های  دکوراسیون داخلی بسیار ساده بوده و پیشینه آن به کشورهای چین و ژاپن برمی گردد. در واقع این سبک دکوراسیون، سبک زندگی ساده و به دور از تحمل مردمان این نقطه از زمین را نشان می دهد.

  • سبک فرانسوی:

از بارزترین ویژگی های سبک دکوراسیون فرانسوی، می توان به ترکیب رنگ های گرم و ملایم با مصالحی همچون سنگ و آجر اشاره کرد. این سبک جزو آن دسته از سبک های دکوراسیون داخلی است که در آن از ظروف تزئینی چینی و روتختی های گران قیمت استفاده می شود.

نتیجه گیری:

سبک های دکوراسیون داخلی بسیار متنوع و گوناگون هستند، بنابراین شما می توانید، با انتخاب یک سبک، مطابق با سلیقه خود و یا ترکیب دو یا چند سبک از بین سبک های موجود برای محل زندگی و یا محل کار خود یک طراحی خاص و منحصر به فرد که با سلایق شخصی شما نیز همخوانی دارد، داشته باشید. اگر در رابطه با سبک های دکوراسیون داخلی معرفی شده نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید، می توانید از طریق پل های ارتباطی موجود با بنیستا در ارتباط باشید.

ارسال نظر