گروه معماری بنیستا

طراحی آسمان خراش ،برمبنای فرم گل لاله در لندن

طراحی آسمان خراش گل لاله لندن به عنوان یکی از آخرین آثار نورمن فاستر ، در سن 85 سالگی، به ارتفاع 305 متر و با الگواز شکل جوانه گل لاله طراحی شده است.

  • نام پروژه:آسمان خراش گل لاله

  • طراح:نورمن فاستر 

  • موقعیت پروژه:لندن

  • سال ساخت:2020_2025

آسمان خراش لاله توسط کارفرمای معروف ساختمانی به نام Safra Group مدیریت می شود.

طراحی آسمان خراش

طراحی برج گل لاله با هدف جذب کنندگی، یک غرفه، طراحی لابی و ورودی جذاب و دو طبقه برای حداقل اشغال سطح زمین، یک تراس عمومی ، خرده فروشی و 284 فضای پارک دوچرخه دارد.

 این پروژه با ارائه 20 هزار مکان رایگان در سال ،برای کودکان مدرسه های دولتی، قصد دارد تا مزیت های مشاهده شهر لندن و سیستم شهرنشینی را در ارتفاع 300 متری معرفی کند.

 

نمای برج

ویژگی های آسمان خراش

یک پارک جدید در کنار غرفه قرار خواهد گرفت و با کمک دو دیوار سبز، طراحی فضای سبز سایت را 8.5 برابر افزایش می دهد.

بالای برج با نمای کاملا شیشه ای با منظره پانورامیک لندن از مراجعه کنندگان استقبال می کند.

 

نمای داخل

سازه برج

رستوران گردان 360 درجه، یک عرصه بی نظیر دیگر است که در طول صرف غذا یا نوشیدنی، مناظر لندن را به طعمی به نظیر به خورد شما می دهد.

دو دیوار شیشه ای دیگر به عنوان پارک برج در دو طرف فرم دانه مانند برج تعبیه شده اند، که هر دو دیوار شامل چند آسانسور شیشه ای کروی دوار ،سرسره های شیشه ای داخلی است که حول این فرم بیضی شکل می گردد و جاذبه های لندن را در اتاقکی معلق در ارتفاعی 300 متری به کاربرش منتقل می کند.

 

نمای برج

ارزیابی هایی که از سیستم سازه ای این طرح انجام شده، نشان می دهد پلازای (محل تجمع و گفت و گو) ساختمان به واسطه مقاومت فشاری و کششی 130 متر مربع نسبت به طرح های جامع و مشابه خود افزایش داشته است. ویژگی های پایدار و دیواره های سبز درون برج در کاهش 40 درصدی کربن، صرفه جویی 48 درصدی آب، و بازیافت 100 درصدی آب برای آبیاری بافت سبز تاثیرگذار خواهند بود.

 

نمای داخل

برج لاله لندن توسط بتن با مقاومت بالا در تلفیق با سازه های فولادی مقاوم برای تراس های شیشه ای ساخته شده است.

بازدیدکنندگان بزرگسال می توانند غیر از لذت بردن از نمای شهر لندن، راهنمایی هایی از تاریخچه شهر لندن و بناهای منحصربه فرد آن در گالری هولوگرام برج دریافت نمایند.

طبق برنامه زمان بندی ارائه شده توسط شرکت فاستر و همکاران، ساخت این برج در سال 2020 آغاز شده و در 2025 افتتاح می گردد.

 

نمای برج

 

ارسال نظر