گروه معماری بنیستا

طراحی دکوراسیون

طراحی دکوراسیون امروزه طراحی دکوراسیون منزل امری جذاب و همه گیر است. منظور از طراحی دکوراسیون مرتب کردن و چیدمان قسمت های مختلف منزل مانند آشپزخانه، پذیرایی، اتاق ها، حمام و دستشویی می باشد. البته طراحی دکوراسیون تنها به منزل محدود نمی‌شود؛ بلکه امروزه در فروشگاه ها، دفاتر و ادارات نیز طراحی دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد.

برخلاف این تصور که طراحی دکوراسیون منزل کاری آسان است، این روند امری حرفه ای و تخصصی می باشد. برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان یا منزل رعایت نکات مهمی لازم است. با یک طراحی دکوراسیون مناسب می توانید از فضای منزل نهایت استفاده را به بهترین شکل ببرید و از طرفی به زیباسازی محیط خانه نیز کمک کنید.

پیروی از قوانین طراحی دکوراسیون هزینه کمی متحمل می شود. اگر قصد دارید که فضای منزل را به یک محیط گرم تبدیل کنید و جلوه خاصی به آن ببخشید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

طراحی دکوراسیون

مزایای طراحی و بازسازی منزل

هدف از طراحی و بازسازی منزل تبدیل این فضا به یک محیط زیبا تر و دل انگیز تر است. طراحی دکوراسیون در منازلی که متراژ کوچکتری دارند ضروری تر است؛ زیرا باعث بهینه‌سازی در فضا و ایجاد هارمونی بین اجزا و رنگ های بخش های مختلف منزل می شود. طراحی صحیح دکوراسیون منزل می تواند بازتابی از سلیقه، احساس و شخصیت شما باشد.

اگر طراحی دکوراسیون به درستی انجام شود، شما احساس راحتی و شادی بیشتری در خانه خواهید داشت. برای داشتن یک دکوراسیون مناسب لازم است که اطلاعات و آگاهی لازم را در رابطه با اصول طراحی دکوراسیون داخلی فرا بگیرید. این امر نیاز به یک نقشه و مدیریت در اجرای آن دارد تا یک نتیجه حرفه‌ای و اصولی داشته باشد.
هرآنچه که باید در مورد رشته طراحی داخلی بدانید | گروه معماری بام

مراحل طراحی و بازسازی منزل

قبل از اقدام برای طراحی و بازسازی منزل لازم است که هدف از این کار مشخص شود. در واقع بهتر است که ابتدا فضای مطلوب مورد نظر را در ذهن خود تجسم کنید. سپس مراحل طراحی و بازسازی منزل و چیدمان دکوراسیون را در محیط منزل پیاده کنید.

توجه داشته باشید که هنگام انتخاب اجزاء دکوراسیون، همه وسایل را در کنار هم در نظر بگیرید و به ایجاد هارمونی و هماهنگی بین آنها توجه داشته باشید. در واقع خرید وسایل باید با پیش زمینه ذهنی داشته باشد. هنگام انتخاب وسایل اساسی و اصلی به ابعاد منزل و متراژ اتاق ها توجه نمایید. انتخاب نادرست در این مرحله از چیدمان اصولی و طراحی حرفه ای دکوراسیون جلوگیری می کند.

طراحی دکوراسیون

اصول چیدمان منزل

چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک زندگی شما بستگی دارد. ابتدا باید بین سبک سنتی و مدرن یک مورد را انتخاب کنید. در واقع تصمیم بگیرید که به چه نوع سبک و چیدمان ای علاقه دارید. در این مورد طراحان دکوراسیون و نمونه کارهای آنها می تواند به شما کمک کند. ایده گرفتن از نمونه طرح های دکوراسیون می تواند به شما کمک کند تا با ذهنی باز تر سلیقه خود را پیاده کنید.

رعایت فاکتورها و اصول خاصی لازم است تا چیدمان منزل به شکل اصولی انجام شود. مبلمان نقشی اساسی در دکوراسیون و چیدمان منزل دارد. برای روحیه بخشی به فضای منزل انتخاب قاب عکس های هنری که با سایر قسمت ها هماهنگ باشد، تاثیر مثبتی دارد. نورپردازی از دیگر پارامتر های مهم در چیدمان و طراحی دکوراسیون منزل است.
انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی (20 نمونه) - معمارشو

هدف از طراحی دکوراسیون

پیاده کردن طرح های متفاوت دکوراسیون در فضاهای مختلف می تواند اهداف مهمی در پی داشته باشد. اگر طراحی داخلی دکوراسیون در فروشگاه یا مغازه انجام شود باعث جذب مشتری و جلب نظر او و در نتیجه بازدهی و سود دهی بیشتر می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی در محیط های رسمی و اداری می تواند یک فضای امن و راحت برای کارکنان و کارمندان ایجاد کند، که از این طریق راندمان کار نیز افزایش می یابد. طراحی دکوراسیون داخلی همچنین در محیط هایی مانند بیمارستان تاثیر مهمی دارد و باعث افزایش کاربرد فضا برای کادر درمان می شود. از طرفی یک محیط آرام برای بیماران نیز فراهم می کند.

بازسازی منازل مسکونی یا طراحی دکوراسیون داخلی در منزل فضایی صمیمی و آرام بخش ایجاد می کند. امروزه طراحی دکوراسیون به مکان های عمومی نیز ورود پیدا کرده است. پیاده کردن طرح های مختلف دکوراسیون در مکان‌هایی مانند مترو و اتوبوس می‌تواند در جهت رفع نیاز افراد جامعه باشد.

ارسال نظر