گروه معماری بنیستا

دکوراسیون داخلی آشپز خانه

دکوراسیون داخلی آشپزخانه یکی از روش هایی است که در خانه های مسکونی برای زیبایی بیشتر باید انجام شود . امروزه آشپزخانه جزو بخش هایی می باشد که در فضاهای مسکونی جای بسیاری را پیدا کرده که دکوراسیون داخلی آشپزخانه جای زیادی را برای خود پیدا کرده است .

وجود میز نهار خوری های شیک و کانتر های آشپز خانه کابین و یا آشپز خانه و تجهیزات آشپز خانه موجب می شود که آشپز خانه را از قسمت های دیگر خانه متفاوت تر نشان دهد . آشپز خانه ها می توانند استایل های مختلفی را در طراحی دکوراسیون داخلی آشپز خانه داشته باشد و این مورد بسیار تحت تاثیر شرایط فضا می باشد ، برای مثال در یک فضا می توانید آشپز خانه جزیره ای را پیاده سازی کنید و در یک فضای دیگر نمی توانید این کار را انجام دهید پس به این دلیل است که می گوییم شرایط فضا در دکوراسیون داخلی آشپزخانه بسیار تاثیر گذار است .

آشپزخانه یک فضای بسیار مهم برای خانم های خانه دار است زیرا خانم ها زمان زیادی از وقت خود را در آشپزخانه می گذارنند و می خواهند برای وسایل آشپزخانه و خرید وسیله برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه سنگ تمام بگذارنند و به بهترین شکل ممکن آن را داشته باشند .

دکوراسیون داخلی آشپز خانه

خرید وسیله های مناسب برای آشپزخانه و چیدمان آن از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است که در ایجاد و خلق یک دکوراسیون داخلی و منحصر به فرد هر فردی باید با توجه به سلیقه شخصی خود دارد می تواند تم خاص خودش را داشته باشد .

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه

در اولین مرحله برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه باید سبک کلی و غالب آشپزخانه را به درستی انتخاب و تعیین کنید و سپس ادامه کار را انجام دهید . بعد از این که سبک دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما به درستی انتخاب و تعیین شد باید کابینت های متناسب با آن سبک را خریداری کنید .

بعد از انتخاب کابینت ها نوبت ظرف ها و وسایل مورد نظر آشپزخانه و میز نهار خوری شما می باشد که باید خریداری شوند و سر جای خود گزاشته شوند . چیدمان این وسیله های گفته شده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، برای خانم ها بسیار مهم است که زیبایی و نظم آشپزخانه به درستی رعایت شود تا با حجم وسیله های زیادی که در این قسمت وجود دارد نا منظمی ها در خانه دیده نشود ، زیرا در آشپزخانه نامنظم بودن وسیله ها باعث می شود که خانه هم به صورت نا منظم دیده شود مخصوصا آشپزخانه های امروزی که با اپن ساخته می شوند .

انتخاب یک کابینت مناسب و میز و صندلی و یخچال و …برای آشپزخانه به هیچ وجه کار آسانی نیست مخصوصا اگر فضای خانه و یا آشپزخانه شما کوچک باشد زیرا باید تمام این وسایل به طوری خریداری شوند که هم پاسخگوی نیاز شما باشند و هم از نظر هزینه با پولی که شما در دسترس دارید همخوانی داشته باشد . بعد از گذراندن این مراحل انتخاب یک سنگ یا صفحه ای که برای روی کابینت قرار است گزاشته شود از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا تنوع محصولات در این زمینه بسیار زیاد شده است و انتخاب سنگ مناسب در بین این همه تنوع کار بسیار سختی شده است .

دکوراسیون داخلی  آشپزخانه منازل ایرانی

یکی از مهم ترین و جذاب ترین قسمت های خانه برای خانم ها آشپزخانه می باشد که خانم هایی که حساسیت بالایی در خرید وسایل و چیدمان دکوراسیون دارند باید به درستی این کار انجام دهند . چیدمان داخل کابینت و جای قرار گرفتن یخچال و گاز و ماشین لباسشویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است . یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی دکوراسیون بزرگ یا کوچک بودن آشپزخانه می باشد .

خرید وسیله های آشپزخانه متناسب با سبک اصلی خانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است یعنی اگر شما یک سبک دکوراسیون مدرن را انتخاب کردید و از رنگ های ساده و خنثی و طوسی برای دیوار ها استفاده کردید از وسایل هایی که در دکوراسیون سنتی استفاده می شوند مانند وسایل برنزی و یا پر زرق و برق به هیچ وجه نباید استفاده کنید ، این نکته در همه وسایل خانه مانند فرش آشپزخانه و یا پرده ها باید رعایت شود و یا سبک کلی دکوراسیون مطابقت کامل را داشته باشد تا باعث زیبا تر و شیک تر شدن فضای آشپزخانه شما شود .

در دکوراسیون های ایرانی فرش حتما وجود دارد و در زیبایی آشپزخانه بیشتر از هر قسمتی از اهمیت بالایی برخوردار است و طرح های خیلی شلوغ انتخاب مناسبی برای خانه شما نمی باشد چرا که شلوغی فرش باعث می شود تا فضای شما کوچک تر دیده شود .

تنوع وسیله های آشپزخانه به دلیل تقاضای بالای مشتریان بسیار زیاد بوده و از این بابت نگرانی خرید وسیله ها را نداشته باشید و با هر سلیقه و هر بودجه ای می توانید یک دکوراسیون زیبا و شیک را داشته باشید .

دکوراسیون داخلی  آشپزخانه منازل ایرانی

بازسازی آشپزخانه

همه افراد این موضوع را می دانند که آشپزخانه ها از مهم ترین قسمت های هر خانه می باشند زیرا خانم های خانه دار بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می گذارنند که در پذیرایی و رفت و آورد ها این آشپزخانه است که بسیار مورد توجه قرار می گیرد ، مخصوصا خانه های امروزی که بیشتر آشپزخانه های آن اپن دارند و بیشتر قسمت های خانه فضای آشپزخانه دید دارند .

برای این که یک آشپزخانه را بازسازی کنیم باید سعی کنید ساختار قدیمی مانند دیوار ها و کاشی های قدیمی را به طور کلی کنار بگذارید و حتی اگر نیاز بود به تعویض کابینت ها فکر کنید . برخی اوقات هم نیاز است که کاشی آشپزخانه و یا سرامیک ها و حتی لوله کشی هم تغییر کند تا بازسازی آشپزخانه به بهترین نحو ممکن انجام شود .

البته این را باید بدانید که بازسازی آشپزخانه با خود شما است و می توانید یا کل ساختار آشپزخانه را به همراه وسیله ها تعویض کنید و یا می توانید تنها با تغییر بعضی از وسایل اصلی این کار را برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود تغییر دهید .

ولی اگر شما این تصمیم را دارید که به صورت کلی آشپزخانه خود را باز سازی کنید بهتر است که کف آشپزخانه ، پرده ها ، کابینت ها ، وسایل برقی و بقیه وسایل ها را تغییر دهید ، اما با توجه به این موضوع که بازسازی هزینه زیادی برای افراد خواهد داشت می تواند به تغییر کاشی ها و یا زدن برچسب بسنده کنید . خوشبختانه روش های بسیاری برای ایجاد تنوع در فضای آشپزخانه وجود دارد که شما می توانید با داشتن هزینه کم و ایجاد تغییرات ساده آشپزخانه قدیمی خود را به بهترین شکل ممکن بازسازی کنید . برای بازسازی آشپزخانه می توانید علاوه برا نوسازی درب کابینت ها از وسایل جدید و مدرن در فضای آشپزخانه استفاده کنید و کف آشپزخانه را نیز نوسازی کنید .

نکات مهم در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

نکات مهمی هست که در دکوراسیون داخلی آشپز خانه توجه زیادی داشت که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد .

کابینت ها : کابینت ها جزو مهم ترین عنصر در بحث طراحی دکوراسیون داخلی آشپز خانه مخصوصا دکوراسیون سنتی آشپزخانه می باشد . همان طور که می دانید کابینت ها در انواع مختلف مانند ام دی اف ، های گلس و … وجود دارند که با توجه به انتخاب شما و بسته به سلیقه اشخاص متفاوت می باشد .

یکی از بهترین انتخاب ها و ایده های دکوراسیون آشپزخانه سنتی انتخاب کابینت هایی از جنس ام دی اف ، چوب و یا طرح چوب می باشد که برخی از افراد ترجیح می دهند تا از مدل های جدید تر مانند کابینتهای هایگلس استفاده کنند که این مدل ها ظاهری براق تر و رنگ های متنوعی را دارا هستند . با به کار گرفتن این نوع از کابینت ها در فضای آشپزخانه را جذاب تر می کند و با توجه به رنگ و جنسی که دارند مناسب خانه های مدرن ایرانی می باشند .

نورپردازی : موضوع نور پردازی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است که این اهمیت به دلیل زیبایی زیاد و روشنایی فضای خانه می باشد . در بحث نورپردازی آشپزخانه های خود باید سعی کنید که تا جایی که امکان دارد از نورپردازی مخفی در قسمت زیرین کابینت ها استفاده کنید ، علاوه بر این نکات گفته شده باید همیشه سعی کنید از پرده های ضخیم برای آشپزخانه خود استفاده نکنید تا نور مناسب از پنجره وارد خانه شما شود زیرا نور پردازی طبیعی باعث می شود تا فضایی بهتر در آشپزخانه شما ایجاد شود که اگر آشپزخانه کم نور و تاریک باشد ناخودآگاه باعث می شود تا فضای آشپزخانه کوچک تر از آن چه که هست دیده شود .

نکات مهم در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

میز و صندلی : امروزه در بسیاری از آشپزخانه ها از میز و صندلی برای نشستن و جمع شدن افراد برای خوردن غذا و یا کار های دیگر مانند آشپزی استفاده می کنند که البته در آشپزخانه هایی که کوچک هستند استفاده از میز و صندلی کمی کار دشواری می باشد که فضا را برای افراد کوچک تر خواهد کرد . همچنین می توانید از یک جزیره در وسط آشپزخانه و یا از کابینت های کشویی که قابل به میز شدن را دارند استفاده کنید که هم مدرن تر و هم کاربردی تر دیده شود .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مطلب دکوراسیون داخلی آشپزخانه همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

ارسال نظر