گروه معماری بنیستا

بازسازی ساختمان

یکی از کار هایی که امروزه در دنیا به عنوان یک راهکار مرسوم برای جلوه دادن به خانه های قدیمی صورت می گیرد بازسازی یا همان نوسازی می باشد . برخی از خانه های قدیمی با گذشت سال ها جذابیت اولیه خود را به طور کامل از دست می دهند و این خانه ها کسل کننده به نظر می رسند ، به همین دلیل بازسازی ساختمان می تواند ظاهر قدیمی و کسل کننده آن ها را تغییر دهد و به زبان عامیانه آن ها را نو کند .

داشتن ضعف در ساخت و ساز خانه ها موجب می شود که یک ساختمان قبل از آن که عمر مفید خود را پشت سر بگذارد نیاز به بازسازی و نو شدن دوباره را دارد که می توان به درستی به اهمیت نوسازی و بازسازی ساختمان ها پی برد و راه کار های درست و ویژه ای را برای اجرای آن اعمال کرد .

هزینه ای که برای ساخت یک بنا می شود بسیار بیشتر از هزینه ای است که برای بازسازی یک ساختمان می شود خرج می شود و به همین دلیل با توجه به مسائل اقتصادی بازسازی برای افراد بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود . این موارد گفته شده همگی با هم دست به دست هم می دهند تا بازسازی ساختمان ها را به عنوان یک گزینه مهم برای ایجاد یک تغییر و تحول در ساختمان ها نشان داد .

بازسازی ساختمان

قبل از این که اقدام به بازسازی کنید باید متخصصین و مهندسین معماری سازه و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار دهند تا بتوانند با کمترین هزینه و بدون وارد شدن به ساختمان نسبت به بازسازی ساختمان اقدام کرد . به طور کلی که بخواهیم برای شما بگوییم بازسازی ساختمان انجام یک سری فعالیت های کلی و جزئی است که برای تغییر بنای ساختمان و ظاهر آن می باشد .

یک ساختمان قدیمی با گذشت چندین سال فرسوده شده و در برابر عوامل بسیاری آسیب پذیر خواهد بود و به همین دلیل می توان با بازسازی تا حدودی میزان فرسودگی بنا را کاهش داد و ظاهری زیبا و یکنواخت را به آن بخشید .

چرا ساختمان ها را بازسازی می کنند؟

زمانی که قسمتی از ساختمان تخریب شده با بازسازی می توان برای افزایش مقاومت ساختمان در برابر شرایط جوی و زلزله و سیل همه این مشکلات را برطرف کرد . از بازسازی برای تنوع در محیط زندگی می توان استفاده کرد . با مدرن کردن ساختمان ها همگام با پیشرفت و تغییر تکنولوژی از دلایل مهم بازسازی به شمار می آید .

به دلیل افزایش بسیار جمعیت خانواده ها تقاضای بیشتری برای افرایش مکان های بزرگ زیاد شده است و بازسازی می تواند تاثیر خوب و مثبتی را بر روی روحیه افراد ایجاد کرده است .

عملیات بازسازی به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود :

 • بازسازی و مرمت قسمت های مهمی که بر استحکام ساختمان تاثیر گذارند.
 • بازسازی بخش هایی که از لحاظ زیبایی در معرض دید هستند .

اگر ساختمان های مورد نظر شما قدیمی باشد بازسازی آن بسیار مهم می باشد زیر تاثیر بسیار زیادی برای سلامتی افراد خواهد داشت . بازسازی ساختمان ها بیشتر در دیوار هایی که با گذشت زمان و نشست دچار مشکل شده است انجام می شود .

نکات مهم در بازسازی ساختمان

با در نظر گرفتن نکات مهم از جمله تاسیسات ساختمان مانند سیستم های لوله کشی ، سیستم های سرمایشی و گرمایشی و بررسی برخی از نیاز ها و عدم نیاز به تعویض برخی از مصالح مانند کاشی و سرامیک و … بسیار حائز اهمیت می باشد . در صورتی که شما تمایل دارید که پلان های ساختمان را تغییر دهید باید نسبت به جا به جایی آن ها و تیغه های فرعی ساختمان نیز به طور جدی اقدام نمود .

پس بررسی پلان کلی ساختمان نیز از نکات بسیاری مهم در بازسازی ساختمان می باشد که بهتر است برای بازسازی داخلی ساختمان از یک طرح داخلی بسیاری خوب کمک بگیرید . شما با انجام این کار می توانید اطمینان بیشتری را در نتیجه بازسازی  داشته باشید و مطمئن تر اقدام به انجام این کار کنید . برای این که در برآورد کردن هزینه ها کمک بسیاری شود بهتر است از یک متخصص داخلی در این زمینه کمک بگیرید .

نکات مهم دیگری که باید در بازسازی ساختمان به آن توجه داشت تصمیم گیری در مورد بازسازی و یا تخریبی ساختمان می باشد .انجام این کار تا حد بسیاری زیادی به مقدار بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید بستگی دارد . پس بهتر است قبل از اقدام به انجام هر کاری ابتدا با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید و هزینه های احتمالی را در نظر بگیرید .

برای بازسازی اول از همه باید الویت ها را در نظر گرفت برای مثال یکی از این الویت ها که امروزه در بازسازی منزل بسیار مورد توجه قرار گرفته است اجرای عایق حرارتی و صوتی می باشد . از دیگر مواردی که باید نسبت به آن اقدام جدی نمود بازسازی سیستم گرمایشی و سرمایشی می باشد .

نکات مهم در بازسازی ساختمان

اگر از آن دسته افراد هستید که تصمیم به بازسازی خانه های قدیمی دارید بهتر است سیستم برق ساختمان را نوسازی کنید ، به این دلیل که سیم کشی ساختمان بعد از گذشت زمان فرسوده می شود و همین امر می تواند خطراتی را برای افراد و ساختمان به همراه داشته باشد پس به همین دلیل بهتر است انجام این کار را جدی بگیرید .

در صورتی که برای تخریب ساختمان مورد نظر خود اقدام کردید بهتر است برای بازسازی ساختمان مورد نظر خود از مصالح با کیفیت استفاده نمایید و این نکته را به یاد داشته باشید که برای بازسازی داخلی ساختمان زمان و فصب مناسبی را برای انجام این کار انتخاب کنید .

بازسازی را چگونه شروع کنیم ؟

برای انجام این روش حتما باید این تصمیم را بگیرید که خودتان می خواهید این کار را انجام دهید و یا ترجیح می دهید به دست پیمانکار بسپارید . در صورتی که قصد بازسازی را دارید حتما در قرار داد بازسازی دقت بسیار زیادی را داشته باشید و بهتر است در تنظیم این قرار داد ها با یک مشاوره که مورد اعتماد شما است مشورت کنید و از او راهنمایی هایی در این زمینه بگیرید . شرکت های مهندسی مختلفی در زمینه نوسازی و بازسازی فعالیت می کنند که شما می توانید با مراجعه کردن به آن ها شرایط و تعرفه ها را مورد بررسی قرار دهید و تصمیم عاقلانه تری را بگیرید .

در قرار داد های هزینه بازسازی ساختمان و یا نوسازی باید مانند تمام قرار داد های دیگر با ذکر ریز ترین جزئیات به صورت کتبی ثبت شود . این جزئیات شامل تعیین سهم مالک و پیمانکار در تهیه تجهیزات و لوازم مورد استفاده، هزینه انجام پروژه، مدت زمان پروژه، اجرای نقشه توافق شده، دریافت مجوزهای مربوطه و… است. از مهم ترین نکته در زمان بستن قرار داد بازسازی و یا نوسازی خانه می باشد . . مهم‌ترین نکته در زمان بستن قرارداد بازسازی یا نوسازی خانه، ضمانت پروژه در مورد تکمیل کار و جبران خسارت ‌ها است .

 • عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان

در ادامه شما را با عوامل بسیار مهم در هزینه بازسازی آشنا خواهیم کرد

  • اندازه خانه ای که می خواهید بسازید
  • مکانی که در حال ساخت خانه در آن هستید
  • نحوه دسترسی به سایت ساختمان
  • متریالی که برای بازسازی آپارتمان استفاده می شود
  • ویژگی های خانه
  • طراحی و اجرای سایت
  • تخصص پیمانکار

ایده های بازسازی فضاهای اضافی ساختمان

بازسازی همیشه منظور به مرمت ساختار اصلی ساختمان نمی باشد ، برخی اوقات قسمتی به ساختمان و یا خانه اضافه می شود ، زیر زمین خانه ارتقا می یابد ، فضای زیر شیروانی بهبود می باید و استحکام ساختمان دو چندان افزایش می باید و آن مکان بزرگ تر و شاد تر و قابل سکونت تر برای افراد می شود .

برای هر نوع بازسازی در هر شهر ها می توانید با مراجعه به گروه های مهندسین و استفاده از متخصصین کار بلد از پایداری و استحکام ساختار خانه خود اطمینان حاصل نمایید تا خانه ای زیبا تر و شاد تری را داشته باشید .

تاثیر بازسازی منزل بر روحیه افراد

تحقیقات بسیاری نشان داده است که با تغییر در محیط زندگی افراد و دکوراسیون داخلی منزل باعث می شود که اثرات مثبتی در رفتار افراد شود . با اجرای بازسازی در ساختمان ها و محیط کاری باعث می شوید که روحیه را بسیار افزایش دهید و انرژی و سلامت روان افراد بسیار شود .

پس از گذشت مدت زمان انسان ها به ایجاد تنوع و تغییر در محیط زندگی خود بسیار نیاز دارند و این مسئله باعث می شود که رغبت بیشتری نسبت به حضور در آن مکان و انجام کارهای روز مره را در آن ها ایجاد کنند . بازسازی ساختمان و اجرای روش های مدرن موجب ایجاد احساس خوشایندی در افراد می شود .

عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان

همه انسان ها مایل هستند که ساعت زیادی از زندگی خود را در فضایی سپری کنند که در آن احساس بسیاری را داشته باشند و از حضور خود در آن محیط لذت ببرند و با استفاده از روش های بازسازی در ساختمان ها در زندگی خود تنوع بسیاری را ایجاد کنند .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مطلب بازسازی ساختمان همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

ارسال نظر