گروه معماری بنیستا

بهترین شرکت دکوراسیون داخلی

این نوع از شرکت های بهترین دکوراسیون داخلی با عنوان های مختلفی در حال فعالیت هستند و در بیشتر اوقات تخصص آن ها در زمینه معماری و یا رشته های مرتبط دیگر می باشد . در تخصص هایی مانند طراحی صنعتی ، ساخت ، طراحی چوب ، تولید و غیر مرتبط با دکوراسیون داخلی که بعضی شرکت ها به صورت خیلی تخصصی فقط در یکی از این زمینه ها فعالیت دارند . برای مثال یک شرکت فقط در دکوراسیون داخلی فضا های درمانی مانند کلینیک های دندان پزشکی ، دکوراسیون داخلی هتل و … نقش دارند و کاره دیگری را به آن صورت انجام نمی دهند .

نکات مهم در مورد شرکت های دکوراسیون داخلی

بسیاری از این معماران داخلی بر عکس آن چه که در دنیا شناخته شده اند کار می کنند. در ایران برخی از افراد بدون داشتن تخصص لازم به صورت تک نفری و فردی طراحی دکوراسیون را انجام داده و با استفاده از یک سری نیرو های ارزان قیمت و افرادی که در کار خود حرفه ای نیستند و پروژه های خود را اجرا می کنند و یا مثلا فقط با داشتن یک تخصص مانند ساخت تجهیزات چوبی ، مبلمان ، کناف و … اعلام می داند که پروژه های داخلی و دکوراسیون مختلفی را انجام می دهند و با کمک گرفتن از تبلیغات و فضای مجازی نام خود را مطرح و اصطلاحا آن را برای خود برند می کنند و متاسفانه این برند ها و طراحان دکوراسیون در ایران به صورت فردی معروف می شوند و فعالیت می کنند .

نکات مهم در مورد شرکت های دکوراسیون داخلی

این موضوع بر خلاف چیزی است که در همه جای جهان مرسوم است ، ناک یک شخص و تخصص یک نفر هیچوقت نمی تواند یک پروژه موفق را برای خود داشته باشد و یا داشتن چند مشتری برند مثل هنر پیشه ها و یا افراد سرشناس هیچ کمکی به این موضوع که در طراحی دکوراسیون بهترین باشند نخواهد کرد .

هنر طراحان داخلی چیست ؟

همان طور که می دانیم در بسیاری از پروژه های طراحی با یک سری طراحی دکوراسیون داخلی و یا فضاهایی مواجه هستیم که باید برای آن کاربری جدیدی را تعریف کنند . برای مثلا قبلا یک نمایشگاه ماشین بوده و حالا تبدیل به یک شعبه رستوران معروف شده است و یا در گذشته یک خانه دو خوابه بوده و حالا تبدیل به یک کلینیک دندان پزشکی تبدیل شده و یا در گذشته یک شرکت بوده و حالا تبدیل به یک سالن طراحی شده طراحان در این قسمت دست به کار می شوند و کار های زیر را انجام می دهند .

  • این افراد طراحان داخلی نیاز های جدید کارفرما را مورد بررسی قرار می دهند .
  • انجام برنامه فیزیکی را بر اساس مساحت بنا و فضای موجود و خواسته های کارفرما مشخص می کنند
  •  طراحی داخلی جدید بر اساس بررسی های فوق
  • تعمیر بخش های زیبایی شناسی و دکوراسیون داخلی به طراحی داخلی
  • آشنایی با بهترین شرکت دکوراسیون داخلی

بخشی از طراحی داخلی ساختمان دکوراسیون داخلی است که در کل برای هر ساختمانی یک معماری صورت می گیرد که بخشی از این معماری مربوط به ضوابط و مقررات ملی و شهرداری ها است . اما با کمک گرفتن از یک سری مقررات نمی توان فضا های داخلی جالبی را برای دکوراسیون داخلی داشت .

هنر بهترین دکوراسیون کار در تهران این است که بتواند در عین این که قانون ها را رعایت می کند و استاندارد ها را رعایت می کند ، فضا های داخلی با کیفیت بیشتری را خلق کنند و این یعنی یک طراحی خوب .

انواع دکوراسیون داخلی

برای این که سبک های طراحی دکوراسیون داخلی را طراحی کنیم هیچ قاعده خاصی برای این موضوع وجود ندارد و استفاده از هر نوع طرحی می تواند به عنوان یک سبک خاص محسوب شود . هیچ محدودیتی در پیاده سازی برای یک نوع سبک طراحی دکوراسیون داخلی وجود ندارد و تنها نکته در هماهنگی مدل دکوراسیون داخلی مد نظر شما با عواملی مانند سبک زندگی ، محل زندگی ، امکاناتی که در اختیار وجود دارد و در نهایت هزینه ای است که برای انجام این کار در نظر گرفته شده است بسیار مهم است .

البته بر اساس یک تقسیم بندی می توانیم انواع دکوراسیون داخلی را به دو سبک طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک و طراحی دکوراسیون داخلی مدرن و یا امروزی در نظر گرفته شده است .برای پیاده سازی طرح معمولا بیشتر مشتریان ترکیب این دو نوع سبک را به صورت ترکیبی می خواهند که قرار دادن این دو ترکیب در یک دسته به راحتی امکان پذیر نیست و کار آسانی نیست .

انواع دکوراسیون داخلی

هنگام انتخاب سبک دکوراسیون خود از شنیدن یک سری نام های زیاد و خاص همچون سبک صنعتی ، سبک مینیمال ، سبک سلطنتی ، فرانسوی ، ساحلی ، ایران باستان و بسیاری دیگر اصلا تعجب نکنید . مهم این است که نحوه اجرا و هماهنگی آن با خواسته شما چگونه باشد .

تاریخچه طراحی دکوراسیون داخلی

از گذشته است که انسان همیشه به دنبال زیبا سازی محل زندگی خود بوده و این یک چیز ذاتی برای انسان ها است . برای اثبات این حرف می توان به نوشته های دیواره های ساختمان های قدیمی و غار ها اشاره کرد . در گذشته دکوراسیون بیشتر بر معماری ساختمان فقط متکی بوده و هنر سازندگان بنا ها بیشترین تمرکزشان بر روی ساخت دیوار و سقف منازل بودن ، اما امروزه و با گذشت زمان هنرمندان و طراحان دکوراسیون داخلی قادر هستند که یک خانه بسیار ساده و چهل دیواری را تبدیل به یک محیط پر از ارامش ، خلاق و مطابق با خواست و سلیقه مشتریان تبدیل کنند .

فاکتور های بهترین شرکت دکوراسیون داخلی

سوابق کاری : در ابتدا شما باید از رزومه و سوابق کاری آن شکرت اطلاعاتی را برای خود کسب کنید و از خودتان این سوال را بپرسید که ایا در کاربری مورد نیاز شما فعالیت خاصی داشته است یا خیر . اگر شرکت مورد نظر شما هیچ گونه فعالیتی را در این زمینه نداشته باشد این انتخاب شما می تواند کمی ریسک پذیر باشد . اما باز هم شما زود قضاوت نکنید زیرا یک طراح دکوراسیون خوب به اصول معماری داخلی به خوبی مسلط بوده و نمی توان از آن انتظار این را داشت که همه کاربری ها نمونه کار خود را داشته باشند .

ایده های خلاقانه : برای طراحی دکوراسیون داخلی از یک شرکت کمک بگیرید که یک سری ایده جدید برای کار شما را داشته باشد . بسیاری از شرکت های خوب همیشه به دنبال خلاقیت در طراحی و ثبت آن به نام خود هستند . شما نیز می توانید در مورد فضای خود چند سوال از طراح خود بپرسید و این موضوع را بررسی کنید که تا چه حد به سلیقه شما نزدیک است البته این انتظار را از شرکت های دکوراسیون داخلی نداشته باشید که قبل از قرارداد برای شما چیزی را طراحی کنند .

سرعت اجرای کار : یکی دیگر از مواد مهم در انتخاب بهترین شرکت دکوراسیون داخلی زمان تحویل طرح و مهم تر از این مسئله زمان لازم برای اجرای پروژه است زیرا دیر کردن در ارائه طرح و اجرا باعث دل خوری صاحب کاران می شود . زمان مناسب برای طراحی داخلی معمولا 7 الی 15 روز است که بستگی به متراژ فضا و پیچیدگی طرح دارد اما برای برآورد زمان اجرای طرح خود بسیاری از این موارد موجود باید بررسی شود .

کیفیت اجرا :یکی از نگرانی های صاحب کاران کیفیت مصالح است که برای این امر قبل از اجررا پیمان کار خود این را بخواهید که نوع مصالح و برند آن را در قرار داد خود قید کنید و این موضوع را به یاد داشته باشید که تلخی کار بی کیفیت اما ارزان ارزش بیشتری را داشته باشد .

چگونه بهترین دکوراسیون داخلی را پیدا کنیم ؟

شما برای بررسی و پیدا کردن بهترین ها حتما به گروه ها و شرکت های معتبر مراجعه کنید و خود را درگیر اسم ها و برند ها زیاد نکنید و بیشتر به کیفیت شرکت ها توجه داشته باشید .
رزومه شرکت ها و گروه ها را مورد بررسی قرار دهید که آن ها پروژه های موفقی را انجام داده اند و ازآن ها بخواهید که شما با کار فرمایان قبلی آن ها صحبت کنید و از آن ها اطلاعات کسب کنید .

چگونه بهترین دکوراسیون داخلی را پیدا کنیم ؟ 
چالش های مختلفی را برای آن ها مطرح کنید و از آن ها این موضوع را بخواهید که چالش های شما ا حل کنند و بهترین گزینه ها را برای شما پیشنهاد کنند . برای مثال برای بخش طراحی شما چند روش ساخت را برای شما پیشنهاد دهند .

حتما گزینه هایی را انتخاب کنید که توانایی طراحی خوب و با کیفیت و اجرای طراح های خود را داشته باشند و برخی از طرح های جذاب و دلربا به شدت مشکل اجرایی دارند و یک کار بسیار سخت و دشواری است .

کلام آخر

از این که ما را تا اخر مطلب بهترین دکوراسیون داخلی در تهران همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با نیز در میان بگذارید .

ارسال نظر