گروه معماری بنیستا

بهترین شرکت دکوراسیون ویلا در تهران

امروزه ویلا هایی ساخته می شوند که طراحی دکوراسیون آن ها فرایند خاصی دارد و باید توسط افرادی انجام شود که نه تنها تخصص در این زمینه را داشته باشد بلکه به جزئیات موضوع توجه کند. انواع و اقسام مختلف و متفاوتی طراحی برای ویلا های مدرن وجود دارد. معمولا پر کاربرد ترین طرح ها متعلق به ویلاهایی می باشد که طراحی ساده دارند برای اینکه به طرح زیبایی برسند باید از بافت و رنگ مناسب با توجه به ویلای مورد نظرشان استفاده کنند.در این مقاله سعی داریم شما را بیشتر با بهترین شرکت دکوراسیون ویلا در تهران آشنا کنیم.

خانه ویلایی چیست؟

قبل از هر چیزی در اینجا تعریف ویلا را برای شما بازگو می کنیم. ویلا خانه های می باشد که از چهار طرف به بیرون نما دارند و یک طبقه یا چند طبقه می باشد. معمولا محل قرار گرفتن خانه های ویلایی با توجه به شرایط موجود آن مکان و ماهیت آن می باشد. بیشتر خانه های ویلایی در مکان های ییلاقی و دور از شهر های بزرگ و پر جمعیت می باشد. اگر به استان های شمالی ایران رفته باشید متوجه خانه های ویلایی با طراحی مختلفی می شوید. در برخی موارد استفاده از ویلا ها به صورت همیشگی و دائمی نیست و از این رو برای گذراندن اوقات بیکاری و فراغت خود از شلوغی شهر و رفت آمد به ویلا های خود سفر می کنند که استراحت کنند ولی با این حال نحوه ی ساخت و طراحی ویلا بسیار مهم می باشد. در طراحی دکوراسیون ویلا رعایت کردن اصول و جزئیاتی که باعث می شود تغییرات مهمی در نتیجه ی آن می شود و می تواند به یک مکان عالی برای تسکین روح تبدیل شود. در اینجا قصد داریم شما را با نکاتی برای طراحی دکوراسیون ویلا آشنا کنیم.

خانه ویلایی چیست؟

پلان و نمای ویلا

اولین چیزی که در طراحی ویلا مهم و نکته کلیدی می باشد توجه به پلان ویلا است. شاید می توان گفت که مهم ترین عاملی که در طراحی ویلا موثر است پلان ویلا می باشد. باید به فرم و هماهنگی با پلان ویلا بسیار نقش به سزایی دارد. برای مثال توجه به تهویه ، نور گیری مناسب ، کاربردی بودن فضایی که طراحی می شود و هم چنین موارد اقلیمی در این زمینه ضروری می باشد. بدر طراحی پلان ویلا باید به این نکته توجه کرد که فضا به گونه ای طراحی شود که از فضایی مناسب برای اتاق خواب ها ، آشپزخانه ، نشیمن و… برخوردار باشد. از آن جایی که ویلا در یک زمینی بزرگتر از یک ساختمان مسکونی ساخته می شود و متراژ بالایی دارد از این رو سازندگانی که ویلا و پلان آن را طراحی می کنند دارای قدرت مانور و گزینه های بیشتری هستند. یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کرد هماهنگی طبقات با یکدیگر می باشد و سقف ویلا در طراحی است. سقف ویلا می تواند در انواع متفاوتی طراحی شود مانند شیب دار ، ساده و یا ترکیبی از این دو باشد. البته باید به این نکته توجه کرد که طراحی ویلا نباید با مقررات ملی ساختمان تناقص داشته باشد. باید در طراحی نمای ویلا به هماهنگی و تناسب بین پنجره ها توجه کرد. بهتر است تناسب و هماهنگی آن ها با سقف ها ، سایبان ، بازشوهای در ، سازه های افقی یا عمودی ، مصالح ، عناصر تزئینی و رنگ و… آن با دقت بررسی شود و طراحی شود. طراحی های مختلف و متنوعی در پلان و نمای ویلا وجود دارد که برای اینکه آن چیزی که نیاز و خواسته مشتری می باشد و باید در این مسائل یک گفتگوی درست و مناسب در این باره با مشتری خود داشته باشد تا علایق و خواسته های آن را بدانید و با توجه به آن و مقررات ساختمانی طراحی نهایی خود را ارائه دهید. همچنین در طراحی ویلا می توان از بازی نور و سایه هم استفاده کرد که طرح زیبا و جذابی به ویلای شما می بخشد.

سبک طراحی ویلا

در کل سه سبک کلی در طراحی ویلا وجود دارد که مشتری با توجه به سلایق و علایق خود انتخاب می کند که طراحی ویلا ی خود چگونه باشد. این سه سبک شامل: سبک کلاسیک ، سبک مدرن و سبک تلفیقی می باشد. در این جا به بررسی این سبک ها و شرح آن ها می پردازیم.

پلان و نمای ویلا

  • سبک کلاسیک: امروزه طراحی ویلایی که انجام می شوند نسبت به طراحی که در قدیم و کلاسیک انجام می شود متفاوت می باشد و این سبک منظم می باشد. در این سبک بی نظمی و شلوغ کاری در آن دیده نمی شود و طرفداران خاص خود را دارد. در طراحی ویلای کلاسیک در قدیم فضایی گرم و شیک انجام می شود که در عین شیک بودن جذاب هم می باشد. معمولا افرادی که می خواهند ریشه ی سنتی خود را حفظ کنند و به این سبک علاقه دارند برای آن ها مناسب می باشد. در این سبک تقارن خاصی در فضاها و عناصر مختلف دیده می شود و استفاده از رنگ های باوقار و مبلمانی تمیز و سنتی نیز از ویژگی های بارز این سبک کلاسیک می باشند.
  • سبک مدرن: در این نوع طراحی عموما از شیشه ، استیل و بتن استفاده می شود. نما و پلان این ویلا ها به سبکی باز طراحی می شود و زمانی که آن را از بیرون نگاه می کنید بسیار چشمگیر و جذاب می باشد. همانطور که میدانیم کلمه ی مدرن به زمان حال مربوط می شود و در نهایت وقتی در مورد سبک طراحی مدرن حرف می زنیم منظور از این سبک استفاده از عناصر و ویژگی هایی که امروزه در حال به روز شدن می باشد در ساخت ویلا در جهان وجود دارد می باشد. در این نوع باید تمامی عناصر طراحی با یکدیگر هماهنگ باشند. همچنین سادگی در این نوع نیز وجود دارد ولی باید به صورتی این طراحی انجام شود که از همه ی فضا ها به صورت موثر و مفید استفاده شود و پرتی نداشته باشد. همچنین انتخاب رنگ در این سبک بسیار مهم می باشد. معمولا رنگ هایی که استفاده می شود رنگ های بژ ، خاکستری روشن ، کرم و سفید می باشد. ویلاهای مدرن به دلیل راحتی که برای ساکنان آن فراهم می کنند همچنین بسیار شیک و لوکس می باشند و هر فضای آن زیبا می باشد.
  • سبک تلفیقی: به طور کلی این نوع سبک تعریفی ندارد و به این گونه می باشد که از عناصر مدرن در کنار عناصر کلاسیک استفاده می شود و سبک تلفیقی را به وجود می آورد. برخی از افراد این سبک را می پسندند و سلیقه ی آن ها می باشد. استفاده از سبک مدرن در کنار سبک کلاسیک می تواند باعث شود فضایی دلپذیر ولی در عین حال شیک و زیبا باشد.

طراحی دکوراسیون داخل ویلا

در طراحی دکوراسیون داخلی ویلای مورد نظر موارد زیادی را می توان استفاده کرد. برای مثال استفاده از نور طبیعی محیط ، سقف بلند و فضاهای بزرگ می تواند کارساز باشد . هنگام طراحی دکوراسیون ویلا استفاده از نور محیط بسیار کاربردی و زیبا می باشد. به عنوان مثال می توان در طراحی مدرن در داخل ویلا از سقف های بلند استفاده کرد. به علاوه استفاده از نور جنوب در طراحی ویلا توصیه می شود. در دکوراسیون داخلی ، عناصر و مواردی که در کنار آن قرار می گیرند همگی این ها در زیبا سازی فضای داخلی ویلا نقش مهمی را ایفا می کند. ست کردن مبلمان با رنگ دیوار ها و همچنین پرده ها و با توجه به مواد و عناصری که در ساخت اشیاء و وسایل به کار برده شده اند از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار هستند.

طراحی دکوراسیون داخل ویلا

طراحی ویلا نمای خار جی

در این نوع طراحی که در نمای خارجی ویلا انجام می شود نیاز به مواد بادوامی دارد. ویژگی هایی که این مواد باید داشته باشند این است که در شرایط بد جوی قابلیت و مقاومت بالایی داشته باشند و همچنین در عین استحکام بالا از جذابیت و زیبایی خاصی نیز برخوردار باشند. سنگ تراورتن انتخابی است که برای شیک بودن و زیبایی همچنین مقاومت و دوام بالا در برابر هر شرایطی مناسب می باشد. مهم ترین ویژگی که هر ویلایی باید داشته باشد تقارن می باشد. در نتیجه زمانی که در مرحله برنامه ریزی معماری ویلا هستیم دکوراسیون کاران و طراحان در شرکت به گونه ای برنامه ریزی می کنند که در انتهای نمایی کاملا متقارن و زیبا را داشته باشید. تراس های بزرگ ویلا منظره ای عالی از چشم انداز اطراف به وجود می آید که می تواند در تمام فصول گرم سال به عنوان محیطی مناسب و راحت برای استراحت و خلاص شدن از شلوغی و شهر و گرمای هوا باشد. یکی دیگر از مواردی که در این باره مهم می باشد و باید ان را در نظر گرفت مکان قرار گیری آلاچیق ، آبنما ، باربیکیو ، استخر و … می باشد. همچنین نوع پوشش گیاهی که برای باغ در نظر می گیرد و به علاوه ی آن فضای سبز محوطه و درختان باید چیدمان درستی داشته باشد تا بتوانند طراحی ویلای از نظر فضای خارجی به یک فضای سر سبز و زیبا تبدیل شود.

کلام آخر

ممنونم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم بیشتر درباره دکوراسیون ویلا آشنا شده باشید.

ارسال نظر