گروه معماری بنیستا

معماری متفاوت کلیسای Bosjes در آفریقای جنوبی

  • معماران : استودیو معماری Steyn
  • موقعیت : آفریقای جنوبی
  • مساحت : 430.0 مترمربع
  • سال : 2016

کلیسای کوچک و جدید Bosjes،مجموعه ای است که با معماری متفاوت نسبت به سایر کلیسا ها در داخل یک تاکستان در آفریقای جنوبی واقع شده و توسط Coetzee Steyn که در آفریقای جنوبی به دنیا آمد و بنیانگذار استودیو Steyn در لندن می باشد ، طراحی شده است.

طراحی این کلیسای کوچک تحت تأثیر محیط پیرامون بوده بطوریکه انحناهای آن از کوه های اطرافش شبیه سازی شده و فرم شیروانی آن ادای احترام به تاریخ کیپ هلندی میباشد.

نمای این کلیسا ترکیبی از پوسته ی بتی سفید رنگ با شیشه می باشد. هر قسمت موج دار سقف که به سمت بالا ساخته شده نشانه اوج میباشد و پوشش شیشه ای مرکزی توسط یک صلیب بزرگ در نما زینت داده شده فرم سفید این کلیسا یک ساختار سبک و پویا است که به نظر میرسد در دره شناور شده تاکستان و باغ انار در اطراف ، فضای سبز خوبی در این مجموعه ایجاد کرده اند .

طراحی داخلی کلیسای Bosjes

 

پوشش کف نور فضای داخلی را منعکس میکند سقف سفید موجدار در طول روز سایه هی رقصانی برای محیط اطراف به وجود می‌آورد و به منظور حفظ شکل ساختاری سقف و فضای عبادت،عناصر دیگر ساختمان و برنامه های کاربردی در انتهای ستون ها واقه شده یا به طور پراکنده در گوشه های بیرونی محیط باغ قرار دارند،طراحی این پروژه با الهام از سادگی مرکز Moravian Mission که در مزارع هلندی در قرن 19 ساخته شده صورت گرفته .

این کلیسای کوچک فاقد یک مناره مخروطی همچنین در دو طرف مسیر ورودی به کلیسای Bosjes دو استخر بزرگ تعبیه شده است که منعکس کننده ی تصویر کلیسا می باشد. طراحی داخلی برخلاف دیگر کلیساها، بسیار ساده و مینیمال می باشد و فضای خروجی به سمت دره و کوه قرار دارند برای بالا بردن سطح اگاهی از خلقت محیط اطراف توسط خدا میباشد.

منبع : Archdaily.com

ارسال نظر